O moderních účesech se dají na internetu najít spousty článků.  No jo, ale co když zrovna módní účes nesluší. Známe to skoro každý, chcete být in a místo toho si připadáte jako pako. V tomto článku vás zkusíme navést na to, jak vybrat ten pravý sexy účes dle tvaru obličeje.

Jak poznat tvar svého obličeje?

Pokud nepoznáte svůj tvar obličeje pouhým okem, jednoduchý řešením je zrcadlo. Stoupněte si před zrcadlo, tak abyste se viděli a pokud možno se nijak nehrbili. Pokud máte delší vlasy a padají vám do obličeje, stáhněte je sponkou nebo do culíku. Je důležité, aby vám do obličeje nezasahovali žádné rušivé elementy jako prameny vlasů atd. Vezměte si smývací fixu nebo si pučte od přítelkyně rtěnku a obmalujte obrys svého obličeje na zrcadlo. Obrys by měl vést od brady přes tváře a následně k čelu a druhou stranou zase zpátky bradě.

Po dokončení odstupte od zrcadla a pozorujte namalovanou linii.

Kulatý obličej je bez ostrých rysů má široké lícní kosti, zaoblená brada i čelo.

S kulatým obličejem byste se především měli vyhnout dlouhým vlasům a ofině. Pro tento tvar je lepší, když vlasy jsou větší svým objemem v horní části tak, aby opticky tvář zeštíhlil. Vhodný je také účes s prostříhanými boky.

Čtvercový obličej se vyznačuje širokým čelem, výraznými lícními kostmi a zaoblenou čelistí.

Pro čtvercový tvar obličeje existuje spousta sestřihů, ovšem je pravdou, že pro hranatý obličej se hodí spíše kratší až velmi krátké účesy, které jsou z boku více prostříhané. Muž s hranatým čtvercovým obličejem by se měl vyhýbat sestřihům s pěšinkou uprostřed.

Srdcový obličej má postupně se zužující tvář, široké čelo a výrazné lícní kosti s malou bradou. Velmi podobný je i obličej trojúhelníkový.  

V případě srdcového obličeje jsou vhodné účesy střední délky. Máte-li raději spíše kratší účes dobrou volbou je k němu nosit kratší vousy nebo strniště, které opticky obličej vyrovnají.

U trojúhelníkového tvaru obličeje, který se vyznačuje ještě užšími lícními kostmi, je dobré volit objemnější účesy se střední délkou naopak se nedoporučují krátké účesy, které by mohly zvýrazňovat nerovnosti obličeje.

Oválný obličej má širší čelo, užší lícní kosti a nevýraznou bradu. Velmi podobný je i obličej podlouhlý.

Lidé s oválným obličejem mají poměrně výhodu neboť právě k tomuto obličeji pasuje víceméně jakýkoliv sestřih ať již kratší nebo delší. Pokud máte tento typ obličeje můžete si povýsknout a začít s experimentovat, ovšem pozor na dlouhou ofinu, která váš obličej může ještě více zakulatit.